Klausti gydytojo

tjonaitis@ortotrauma.lt

Registruotis konsultacijai

+370 686 07351

Hallux Valgus

Hallux Valgus – tai pėdos pirmo piršto iškrypimas. Pėdos deformacijai didėjant susidaro skausminga kaulinė išauga (egzostozė), nuospauda. Vėliau skausmingumas progresuoja, pirštas dar labiau krypsta į išorę, dažnai deformuodamas kitų pirštų sąnarius.

 

Hallux valgus diagnozę patvirtina pėdų rengenologinis tyrimas. Ligos gydymas priklauso nuo deformacijos sunkumo ir skausmo intensyvumo. Kad išvengti ligos progresavimo, į gydytoją ortopedą reikia kreiptis vos tik pajutus pirmuosius deformacijos požymius ir skausmą. Negydomi “kauliukai” kuo toliau, tuo labiau darosi skausmingi, deformuojasi ir kiti pėdos pirštai bei visa pėda.

 

Konservatyvus gydymas efektyvus deformacijos pradinėse stadijose. Tuomet nykščio iškrypimą atstatyti padeda įvairūs ortopediniai įtvarai. Ligai progresuojant konservatyvus gydymas mažai efektyvus, skausmas vargina ne tik dieną bet ir naktį – tada rekomenduojamas chirurginis gydymas, kai atliekama pirmojo padikaulio osteotomija, osteosintezė. Yra susiformavusi nuomonė, kad ši operacija yra skausminga, laukia ilgas ir varginantis pooperacinis gyjimo laikotarpis. Tačiau minėti bruožai tiktų uždelsus laiku atlikti operaciją, o jei kauliukų iškrypimas nėra ypatingai didelis, žmogus iš karto po operacijos gali vaikščioti mindamas operuotas kojas. Po operacijos paciento pėda sutvarstoma, 3-6 savaitėms jam parenkami specialūs batai. Po to leidžiama avėti normalius batus, tačiau fizinis aktyvumas ribojamas dar 8-12 savaičių.

Kuo žmogus anksčiau kreipiasi pagalbos į ortopedą-traumatologą, tuo lengvesnė operacija ir greitesnis pooperacinis gijimas.

 

Pėdos koreguojanti operacija su pagerinta slauga galime atlikti Baltijos Amerikos Klinikoje.

 

Detalesnė informacija bus visada suteikta konsultacijos metu arba teiraujantis:

Tel: +370 686 07351

El.paštu: tjonaitis@gmail.com

 

 

Top